Niedziela radiowa

    W niedzielę 24.04.2005 r, w naszej parafii mogliśmy gościć przedstawiciela Katolickiego Radia Podlasie, księdza Jacka Guza.

    Jest to swego rodzaju tradycja, przynajmniej raz do roku przedstawiciel naszego diecezjalnego radia odwiedza parafie całej diecezji, aby przybliżyć słuchaczom pracę w radiu, zachęca do słuchania oraz przedstawia ofertę programową.
    Na ostatnim spotkaniu mogliśmy usłyszeć jak wielką rolę we współczesnym świecie pełnią środki masowego przekazu, jaki wpływ na kszałtowanie zachowań mają masmedia. Przytoczył przykład cierpienia i śmierci wielkiego Papieża Jana Pawła II, kiedy wszytkie media zwróciły uwagę na tak "niemedialny" aspekt ludzkiego życia, jak starość, cierpienie i śmierć. Przypomniał, że dzięki temu że w telewizji, radiu, gazetach i Internecie można było spotkać wiele osobistych relacji na temat przeżywania cierpienia przez Ojca Świętego, my sami przestaliśmy się nawzajem wstydzić naszych uczuć.
    Nasz gość przeprowadził też kilka wywiadów z księżmi pracującymi w naszej parafii oraz osobami świeckimi, czego efekty bedzie można usłyszeć w audycjach radiowych we wtorek oraz w środę od godziny 11:30. Serdecznie zapraszam, nie tylko naszych parafian, do słuchania tej audycji na częstotliwości 101.7 MHz. Zapraszam także do odwiedzania strony internetowej naszej diecezjalnej rozgłośni www.radiopodlasie.pl.

CEZAR